Anmälda deltagare

Här ser ni alla anmälda som betalat anmälningsavgiften. Vi ser gärna att ni som saknar något fält i anmälningslistan att e-posta detta till swimrun@skatassjoar.se. Anmäl ditt lag eller dig själv på anmälningssidan.

Anmälda till Skatåstrippeln

Skatås sjöar ingår i Skatåstrippeln där man springer längsta banan på de tre loppen Skatås ryggar, Skatås sjöar och Skatås mörkaste.

2-mannalag

Deltagare Deltagare 2 Lagnamn Tävlingsklass
Peter Muzinic Martin Sörberg Sörinic´ Herrar Skatåstrippeln 2-mannalag
Anna Lundberg Mikael Bengtsson FIS Mix Skatåstrippeln 2-mannalag
Hilda Sandström Adrian Gunnarsson HoA Mix Skatåstrippeln 2-mannalag
Simon Georgsson Daniel Thomasson schlätta Herrar Skatåstrippeln 2-mannalag
Alexander Olander Isabelle Larsson Team Rosen Mix Skatåstrippeln 2-mannalag
Åsa Rogenfelt Charlotte Lanfelt Los(t) Ingenjeros Damer Skatåstrippeln 2-mannalag
Robert Jarl Malva Jarl KRAMA Mix Skatåstrippeln 2-mannalag

Individuella klasser

Deltagare Förening/bostadsort/företag Tävlingsklass
Jakob Zevgren Nödinge Herrar Skatåstrippeln individuellt
Ursula Schwarz Solvikingarna Damer Skatåstrippeln individuellt
Mattias Kuosku Tuve Trailrun Herrar Skatåstrippeln individuellt
Sofia Pettersson IFK Göteborg Damer Skatåstrippeln individuellt
Ralph Peeker Triathlon Väst Herrar Skatåstrippeln individuellt
Andreas Westerlund Göteborg Herrar Skatåstrippeln individuellt
Margita Trolleglim Göteborgs sim Damer Skatåstrippeln individuellt
Peter Eklund Skogsknopparna Herrar Skatåstrippeln individuellt
Fredric Gustafsson Team Nordic Trail Herrar Skatåstrippeln individuellt
Johan Zetterlund Masthugget Herrar Skatåstrippeln individuellt
Niklas Genchel Masthuggets BK Herrar Skatåstrippeln individuellt
Richard Celius Sweden Runners Herrar Skatåstrippeln individuellt
Thor Wahlberg Solvikingarna Herrar Skatåstrippeln individuellt
Torben Ferm Torslanda Herrar Skatåstrippeln individuellt
Mattias Lysell Göteborg Herrar Skatåstrippeln individuellt
Niklas Gustafsson Mr Bear Family Groomin Co Herrar Skatåstrippeln individuellt
Patrik Mattsson Vagnhallen Crossfit Herrar Skatåstrippeln individuellt
Peter Davidssom Masthuggets BK Herrar Skatåstrippeln individuellt
Anders Nilsson Johanneberg Herrar Skatåstrippeln individuellt
Carl Johan Magnusson Umara Sports Club Herrar Skatåstrippeln individuellt
Emma Broberg Savage Västra Frölunda Damer Skatåstrippeln individuellt
Marcus Ahlström Göteborg Herrar Skatåstrippeln individuellt
Pernilla Irewährn Uddevalla Sim Damer Skatåstrippeln individuellt
Andreas Lamton Ambitiösa men Värdelösa (AmV) Herrar Skatåstrippeln individuellt
Ing-Marie Fyhr Mölndal Damer Skatåstrippeln individuellt
Mikael Bellander 40årskris Herrar Skatåstrippeln individuellt
Andreas Karlsson Mölndal Herrar Skatåstrippeln individuellt
Eva Klingnäs Lindome Damer Skatåstrippeln individuellt
Jakob Källstrand Westeros Trail Running Society Herrar Skatåstrippeln individuellt
David Bjurvald Gistedt Göteborg Herrar Skatåstrippeln individuellt
Erik Rosell Gothia Marine AB Herrar Skatåstrippeln individuellt
Patrik Holmquist Kålltorp Herrar Skatåstrippeln individuellt
Daniel Malmhäll Triathlon Väst Herrar Skatåstrippeln individuellt
Lars Thorén Mölndal Outdoor Herrar Skatåstrippeln (redan fullföljt Skatås ryggar)
Johan Landgren O2TRI Herrar Skatåstrippeln (redan fullföljt Skatås ryggar)

Anmälda till Skatås sjöar

2-mannalag

Deltagare Deltagare 2 Lagnamn TävlingsklassStartgrupp
Mia Falk Fredrik Jonsson Just for FUN Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Elisabeth Tejlin Annelie Tejlerdal Tejlerdal swimsisters Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Ylva Dalerstedt Thomas Dalerstedt Hökhålts Ljusaste Mix Tre sjöar 2-mannalag (19 km)2
Christian Markman Anna Markman Team Markman Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Joacim Börjesson Freddie Börjesson Team Börje 1 Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Erica Börjesson Eric Börjesson Team Börje 2 Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Cecilia Haglund Annette Haglund Team Haglund Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Kaisa Nugin Lena Aronsson LeKa Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Liza Lang Malin Bergström Christén Panum Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Fredrik Truedson Maria Ericsson Team M & F Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Nils Granberg Sandra Sjökvist Bill & Bull adventures Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Helene Carlsson Ulf Carlsson Team surf’n’turf Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Ole-Fredrik Dunderberg Kerstin Dunderberg Dunderberg Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Alvin Välkki Max Swegmark Tomaten och Gurkan Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Michael Bohm Anneli Bohm Bohmligan Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Karin Lersten Roine Ek Stronger together Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Johan Svensson Cecilia Munoz Team Nybörjar Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Jonatan Nilsved Ludvig Björk Team Kärrbacken Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Åsa Ottosson Malin Östling Team Svealiden Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Tommy Välkki Martin Swegmark Swegmark & Välkki de äldre Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Johan Elmvik Åsa Elmvik Pre-Divorcis Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Kristin Östling Linda Mark Murphys lag Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Mikael de Sousa Mestre Albert Bengtson Swimrun for Champagne Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Madeleine Hedenlo Hanna Andersson Team Fiskelyckan Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Sara Hägnander Alice Hägnander Systrarna Hägnander Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Eva Hägnander Niklas Hägnander Herr och fru Hägnander Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Torbjörn Andersson Örjan Fröström Bröderna Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Gustaf Bryngstedt Ann-Charlotte Andersson FörAttViKan Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Malin Jidorf Agneta Sjöstrand WeToo Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Katarina Sandström Per Widén Morkullan Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Linus Petri Martina Larsson TIVA1 Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Mathias Larsson Charlotte Möller TIVA2 Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Andreas Larsson Fredrik Andersson Dadbods Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Clara Dymén Anders Rosén team2én Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Mikael Bjork Peter Möllby Gin Groggers Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
David Glans Carl-Johan Åkerström Snowroller Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Sara Svensson Bogdan Zeleznik Strela Kasaze Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Anders Enström Martin Ekholm Bubbel, bäver, burgare Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Ann-Catherine Ericson Åsa Börjeson Åsa & ACE Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Marcus Frantzén Andréas Lundén Spekemakrillarna Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Thea Klitte ida bratthäll Baddarna boj Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Hampus Adamsson Anna Munthe Sir Elton Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Madelené Stenberg Pascal Lehmbeck Malmquist Nej tack! Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Andreas Zetterberg Niklas Örnsten 191 Hemvärnsinsatskompaniet Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Karin Lundin Marcus Riesenfeld Kakan och Mackan Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
petter Englund Oscar Blom PetOs Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Anton Jigsved Per Johansson Born to SwimRun Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Henrik Weman Niclas Gribing WEBING Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Marie Törnquist Daniel Abrahamsson Marie & Daniel Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
tove larsson Linda Örn Heijel Team KANONKUL(A) Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Cecilia Karlsson Joel Strand Springande fiskarna Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Jenny Hedborn Rickard Larsson Team KBK Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Nathalie Rubin Christian Lindskog Helan och halvan Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Mary Hedlund Åsa Wall Team Botten Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Sara Larsson Jörgen Larsson Tollebacken swimrunners Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Fredrik Berglöf Jonas Ejner sVÅGrarna Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Robert Sheppard Malin Lemurell Super MaRo Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Hanna Holländer Josef Carlsson Livsnjutarna Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Karin Hederskog Kristina Hederskog Hederskog Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Markus Koch Pär Sjökvist SpareNapkin Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Fredrik Linde David Joelsson Makrillarna Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Niclas Ek Elsa Ek Hasses favoriter Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Ulf Kokinsky Linus Carlsson Kokinsky IK Sjögurkorna Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Simon Lundmark Per Lundmark Jr&Sr Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Carl-William Kalholm Julia Kalholm Team Kalholm Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Louise Nilsson Frida Florén Alpisarna Damer Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Veronika Östedt Mia Edofsson Team Kungälvs tjejer Damer Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Malin Dahl Evelina Wikner Lag Blöt katt Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Ulrika Bergbrant Hanna Ahlström Isacson L-ARK Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Maria Lindblom Anna Lindblom Team Annamia Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Marie Edvardsson Jenny Ingemarsson Grodorna Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Frida Frachon Johannes Nellfur Brunos crew Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Elise Löfgren Emma Westman Double E Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Therese Wallberg Sara Johansson valldapower Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Björn Larsen Niclas Arnell Team Billdal Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Edith Hult Lisa Cullhed Team Mjösjön Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Per Myrevik Anders Boström Team Perbo Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Tilia Olsson Hjalmar Olsson Team Juniorerna Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Eva Rongard Kina Höglund Amazonerna Damer Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
marine desanti maxime schlichter Marmottes Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Amanda Reinsjö Anna Rundstedt Nannandag Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Mattias Hägerstrand Andreas Johansson Team Kentas Pöjkar Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Per Ekdahl Niklas Carlsson The Frogs of Swimrun Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
David Broms Pontus Jörgensen pod Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Fredrik Arrhenius Gustav Arrhenius Tall Boys Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Per Krogstad Patrik Nilsson Corpo Rigido Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Henrik Hörndahl Victor Sundh Team Masterflex Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Johanna Nädele Ljungkvist Kristina Pettersson Team KPJL Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Therese Bergling Henri Pesonen Team Thenri Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Andreas Thomé Fredrik Hammarvik Mjuk Biltvätt Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Henrik Dagkub Karin Dahlin HajSkår Swimrunners Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Mathias Jernhed Mattias Marberg Team Virtual Engineering Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Stefan Alfjärd Magnus Alfjärd Alfjärd&Alfjärd Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Jonas Landström Mattias Munnich Team Naturupplevelse Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Jessica Hallbjörner Sanna Weiner Goda grannar Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Alexandra Bernhill Linda Örtlund Always be a mermaid Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Maria Ditlevsen Jessica Wentzel Team Saga Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Hans Lundberg Glenn Lundberg Team Getterön Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Linda Sundström sofia Tiquet Badlaget Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Julia Samuelsson Andreas Rydell Team AJ Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Sara Landberg Oskar Jakobsson Team Modest Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Pelle Sigbrandt Ulrika Sigbrandt Team PUCC Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Cecilia Ohlauson Jenny Egardt Team Dryga Doktorer Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Anders Jakobsson Lukas Jakobsson Team Simcoachen Herrar Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Maria Persdotter Rebecka Johannesson Syskonkärlek45 Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Stefan Artman Hanna Hillerstig Synkade Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Jannice Wahlström Karin Henström KaJa Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Anna Jansson Erika Andersson Sweet wasabi Damer Sex sjöar 2-mannalag (19 km)2
Lars Erik Heimholt Anna Karlsson Landkrabborna Mix Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Jens Albrektsson Andreas Tärnegård Decuria Devinus Swimrun Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Carolina Sjölund Cecilia Rubensson Du Hane Team Sea Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)1
Daniel Taube Kenny Brovall Team Getskär Herrar Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Magali Daems Joni Rossi Antwerp Babes Damer Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2
Maria Möller Josefine Hult Swimrun4fun Damer Sex sjöar 2-mannalag (19 km)1
Hans Ribberström Anna Lindstrand New Adventure Mix Tre sjöar 2-mannalag (10 km)2

Individuella klasser

Deltagare Förening/bostadsort/företag TävlingsklassStartgrupp
Therese Albinsson Sydney, Australia Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Lars Olsson Ericsson IF Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Elin Hamrefors SOK Knallen Damer Sex sjöar individuellt (19 km)1
Patrik Sjögren Simcoachen Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Marie Engström Göteborg Damer Sex sjöar individuellt (19 km)1
Alexander Petras Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Jane McPheat FK Herkules Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Johannes Öhlin Solvikingarna/Skadekompassen Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Carl-Johan Sävinger Kåhög Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Rakel Martinsson Ik Trasten Damer Sex sjöar individuellt (19 km)2
Johan Widén Lund Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Martin Appelqvist Studenternas Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Mats Svensson Troentorp Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Linn Martin Soulie Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
Madelene Schander Soulie Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
Mattias Järkås Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Isak Svensson Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Daniel Friström Smartcon ab Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Viktor Stenberg Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Mark Davies Amsterdam Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Andreas Blomberg Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Pernilla Axelsson Ringhals AB Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Anders Österling Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Martin Lessner Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Louise Hansen Göteborg Damer Sex sjöar individuellt (19 km)1
Robert Ernofsson Onsala Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Peter Svanberg SK S02 Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Krister Broo Lindome Outdoors Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Christian Steingrüber Styrsö BK Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Magnus Hjälmdahl Linköping Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Per Bergqvist Linköping Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Mats Ring Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Joseph Crowton London. England. Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Emmelie Alm Olofstorp Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
Edvard Olsson Rörmyren Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Andreas Persson LK Uven Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Ben Mitchell Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
David Privér Team Endorfin Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Martin Stigmar LK Uven Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Fredrik Andersson Halmstad Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Andreas Toom Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Daniel Engblom Lavö Trailrunner Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Daniel Luoto Sävedalen Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Mattias Andersson Nordkroken Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Maria Gustavsson Coltingborssentriathlonclub Damer Sex sjöar individuellt (19 km)1
Ulrika Granfors DRT Kungsbacka Damer Sex sjöar individuellt (19 km)2
Anders Svan Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Erik Ahlin Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Clare Lucey UK Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Roisin Lucey UK Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Markus Löfberg Borås Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Peter Ludvigsson Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Anders Björklund Sk Elfsborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Gustav Knutsson SAFAB Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Mats Andersson Torslanda Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Petter Vikman TriathlonSyd Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Linus Karlsson Grästorp swimrun Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Tord Hederskog Nås Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Andreas Andersson IK Trasten Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Michael Ernfridsson Skövde Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Andreas Claesson SKAB Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Morgan de Boer Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Alexander Klaesson Kode Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Malin Winbo Colting Borssén Triathlonklubb Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
Igors Berkovics WITC Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Daniel Johansson Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Henrik Andersson Stora Höga Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Erik Mattsson Mölndal Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Emanuel Mattsson Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Joakim Sandström SOK Knallen Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Jon Lindén TeamSimcoachen/Klason Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Karin Björklund Hällsvik Damer Sex sjöar individuellt (19 km)1
Kristian Meriläinen Göteborg Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Peter Whibley Mölndal Outdoor IF Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Sophia Whibley Mölndal Outdoor IF Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
sonat idi ISTANBUL ORIENTEERING CLUB Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Ulrika Lundback Göteborg Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Rudolph-Hugo Rossouw Majorna Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Lisa Åberg Göteborg Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Lotta Hallenberg Wallin Lerum Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Richard Holmes Triathlon väst Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Urban Malmlöf TIBRO Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Lukas Andersson BK-Hallen Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Jeanette Eriksson Göteborg Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Martin Carlsson Ringhals AB Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Cheima Ordasi Team Nova Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Cheima Ordasi Team Nova Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Therese van Barneveld Team Nova Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Therese van Barneveld Team Nova Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Margareta Wrethman Göteborg Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Eva Hofmann Åkered Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Markus Lihnell Bohuslän Endurance SC Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Maikel Gädker Tri-Team Heuchelberg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Daniel Lorentsson 3City Triathlon Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Anna Thorén Mölndal Outdoor Damer Tre sjöar individuellt (10 km)2
Mattias Bengtsson Hindås Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)1
Maria Ågren Forest Femmes Damer Tre sjöar individuellt (10 km)1
Josef Kindberg Torslanda Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)1
Kaspar Raats Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2
Pierre Olofsson Torslanda Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Anthony Gilley Nulogix Herrar Sex sjöar individuellt (19 km)2
Jimmy Meriläinen Göteborg Herrar Tre sjöar individuellt (10 km)2