Resultat 2017

Sträcktider
Mix Sex sjöar
Damer Sex sjöar
Herrar Sex sjöar
Mix Tre sjöar
Damer Tre sjöar
Herrar Tre sjöar

Damer Sex sjöar
Tid
Efter
1.
Det är så här vi umgås
2:41:12
Camilla Forsman
Christin Ljungars
2.
Flytbojjarna
3:35:46
+54:34
Anna-maria Walleby
Karolina Westin
Damer Tre sjöar
Tid
Efter
1.
Team CAPRI
1:40:04
Hanna Carlsson
Johanna Prick
2.
Lag E&S
1:41:45
+1:41
Eva Asterling
Sofie Asterling
3.
Simklubben Laxen
1:43:42
+3:38
Elin Norrman
Lovisa Gröndahl
4.
Milla&Ulle
1:55:09
+15:05
Camilla Andersson
Ulrika Andersson
5.
Team rookies
1:56:31
+16:27
Elena Sanz Carmona
Anna Markman
Team rookies / Team Strandfjäll
Ej start
Lotta Notfjäll
Jenny Strandhag
Herrar Sex sjöar
Tid
Efter
1.
Les wapitas noirs
2:14:38
Johan Bornhall
Julien Crapsky
2.
Team Björck-Teuscher n’ Sköld
2:30:47
+16:09
Anton Björck-Teuscher
Johannes Sköld
3.
Team Lactic acid
2:35:27
+20:49
Samuel Holmberg
Christoffer Lillhage
4.
Herrljunga CK
2:37:22
+22:44
Jesper Korpås
Per Gustafsson
5.
Älgjägarna
2:38:35
+23:57
Kristoffer Kjellgren
Per Svensson
6.
ÖFV / FV
2:40:38
+26:00
Oscar Ivarsson
Simon Jare
7.
Team sött och salt / Team Loket och vagnen
2:41:08
+26:30
Torbjörn Gelotte
Artur Kron
8.
Cliff Barnes
2:46:03
+31:25
Richard Sverlander
Mikael Silfverblad
9.
Team Mupparna
2:57:14
+42:36
Daniel Marcus
Anders Ivarsson
10.
Lag Jellyfish
3:01:14
+46:36
Anton Lönqvist
Daniel Johansson
11.
Team GåoåBotten
3:02:21
+47:43
Magnus Andersson
Sebastian Blomdell
12.
Team Q
3:30:49
+76:11
Patrick Langton
Donny Bäck Engström
13.
Team Lisa
3:33:31
+78:53
Viktor Lundgren
Kalle Liljedahl
Team Cape
Ej start
Johan Petersson
Per Callerfjord
Herrar Tre sjöar
Tid
Efter
1.
Team Marlin
1:27:10
Tobias Lindbom
Martin Svensson
2.
Brutus&Sparrisen
1:28:12
+1:02
Henrik Hammarlund
Niklas Andersson
3.
L & E
1:34:34
+7:24
Lucas Wändel
Erik Bengtsson
4.
STG
1:40:39
+13:29
Pär Linder
Isac Sehlstedt
5.
Team Gillette
1:48:37
+21:27
Max Hallenberg
Karl Nyblom
6.
Team Play
1:50:24
+23:14
Johan Sandberg
Nicklas Sandberg
7.
Les Bleus
2:18:45
+51:35
Erik Spandow
Mikael Olsson
Mix Sex sjöar
Tid
Efter
1.
Mix Sex sjöar / Aktiv outdoor
2:37:54
Carl Forsström
Charlotte Ardfors
2.
Mix Sex sjöar / Donsö danger
2:56:18
+18:24
Birger Nilsson
Caroline Nilsson
3.
Mix Sex sjöar / IF Skattmasarna
3:03:36
+25:42
Andreas Atleberger
Ellen Hultberg
4.
Mix Sex sjöar / Carlssons
3:05:17
+27:23
Jimmy Carlsson
Johanna Ring Carlsson
5.
Mix Sex sjöar / Brusarna
3:07:15
+29:21
Åsa Brusehed
Ola Brusehed
6.
Mix Sex sjöar / Team GT
3:16:47
+38:53
Johan Kristensson
Emilie Jansson
7.
Mix Sex sjöar / Kraftwärk
3:31:36
+53:42
Linda Styhre
Mattias Carlsson
Mix Tre sjöar
Tid
Efter
1.
Mix Tre sjöar / Morins
1:26:47
Mikael Morin
Tilde Morin
2.
Mix Tre sjöar / Skönheten och odjuret
1:36:15
+9:28
Ralph Peeker
Katja Stenström Bohlin
3.
Mix Tre sjöar / Bohmligan
1:46:41
+19:54
Anneli Bohm
Michael Bohm
4.
Mix Tre sjöar / Team Hildeforce
1:47:42
+20:55
Tobias Hildefors
Maria Hildefors
5.
Mix Tre sjöar / Modest
1:49:50
+23:03
Oskar Jakobsson
Sara Landberg
6.
Mix Tre sjöar / Kindvallarna
1:55:57
+29:10
Linda Kindvall
Mårten Kindvall
7.
Mix Tre sjöar / Team Slagbara
1:56:00
+29:13
johanna toren
Oscar Rämje