Startlista 2018

Startlista – Skatås Sjöar

2018-08-25
Damer Sex sjöar 2-mannalag 11:00
40 Lattemorsor
Anna Henningsson Henrika Carlson
41 Racersmurfarna
Elena Sanz Carmona Anna Markman
42 Team Jubel
Elin Hamrefors Helen Eriksson
43 Grymma JenEr
Erika Emanuelsson Jenny Enwall
44 IK Spänsten
Helena Braggins Frida Bengtsson
45 Team MP
jessica Granath Cecilia Persson
46 Madley
Leyla Ibrahim Madelen Bergström
47 Always be a mermaid
Linda Örtlund Alexandra Bernhill
48 Sjöodjuren
Sara Olsson Emelie Danielsson
49 Jojon å Soffan
Sofia Isberg Johanna Öhman
50 Skepparn
Karin Norinder Johanna magnusson
Herrar Sex sjöar 2-mannalag 11:00
1 Kärlekskrigarna

Adrian Karlsson 13250 Ramiro Solano de la Fuente
2 Team Pjäs
Alexander Brännerud 13248 Ivan Uspor
3 Team NordWest
Alexander Westberg 13245 Jakob Nordén
4 Team Decuria Swimrun
Jens Albrektsson 13244 Andreas Tärnegård
5 Mjuk Biltvätt
Andreas Thomé 13243 Frekrik Hammarvik
6 Team Redheads
Anton Lönqvist 13239 Johan Jingfors
7 Team Mupparna
Daniel Marcus 13246 Anders Ivarsson
8 Ryggarna
David Stenman 13242 Anders Nilsson
9 Stragglers
Ernie Lagerstrand 13235 Örjan Karlsson
10 Bullshit HK lag 1
Joakim Ferm 13241 Gabriel Bengtsson
11 Happy-go-lucky
Joakim Nordanstig 13236 Kristian Smidfelt
12 Korv med Bröd
Johan Augustsson 13234 Fredrik Säfblad
13 Team Kärrbacken
Jonatan Nilsved 13233 Ludvig Björk
14 Bill & Bull Adventures
Lars Bergström 13232 Nils Granberg
15 Prestige World Wide
Mårten Zetterberg 13230 Martin Jonsson
16 Swimming Dead
Pontus Edman 13228 Niclas Granath
17 Team Wiegandt
Pontus Wiegandt 13227 Marcus Wiegandt
18 Team Lööf
Rickard Lööf 13226 Henrik Lööf
19 Kör bara
Robert Björk 13225 David Ohlsson
20 Team VJ
ted ås 13224 bjarne koning
21 TEAM TreborMit
TIM HÄMÄLÄINEN 13220 ROBERT KARLSSON
22 ISGY-Boys
William Prybil 13223 Christian Jonassen
23 Team Gubbvad
Niklas Niklasson Ekeblad 13219 Jan Ondracek
24 Brollorna
Yngve Gustavsson 13222 Gunnar Gustavsson
25 Byggare Bob
Henric Wahlström 13221 Marcus Woxenborn
Mix Sex sjöar 2-mannalag 11:00
60 TeamAndersson
Amanda Andersson 13215 Sebastian Andersson
61 Team UP
Andreas Atleberger 13217 Ellen Hultberg
62 3 city triathlon
Johanna Prick 13210 Anders Möller
63 Knubbsälarna
Julia Othelius 13214 Henrik Hartman
64 Team East Coast
Linus Johansson 13213 Hanna Magnusson
65 TeamSportia Ulricehamn
Martin Visbo 13216 Moa Olausson Wetterlund
66 Ärtan & Gena
Max Emilsson 13211 Caroline Emilsson
67 The Beauty and the Beard
Patrik Ekstrand 13212 Lisa Dinkler
68 Newtons fjärde lag
Peter Fagerström 13208 Hanna Thorold
69 Älskling, JAG SJUNKER!!
Pierre Hautau 13204 Maria Abrahamsson
70 Team Kassler
Rebecka Ljungqvist 13207 Markus Lönninge
71 Syster och bror
Viktor Törneke 13203 Klara Törneke
72 Team Neckman-Åhlin
Linnea Neckman 13202 Per Åhlin
Mix Tre sjöar 2-mannalag 11:15
140 Clemenz
Alexander Engdahl 13005 Matilda Engdahl
141 Bohmligan
Anneli Bohm 13010 Michael Bohm
142 Team Buster
Charlotta Knudsen 13004 Magnus Knudsen
143 Franska Grodor
Frederic Boursin 13008 Aurore Revertegat
144 Team M&F
Fredrik Truedson 13015 Maria Ericsson
145 Team Nellfur
Frida Frachon 13002 Johannes Nellfur
146 Ljungqvistarna
Helén Ljungqvist 13001 Mattias Ljungqvist
147 Finns i sjön
Jennie Petersson 13007 Philip Ekelund
148 HighSkår SR
Karin Dahlin 13014 Henrik Dahlin
149 Stronger together
Karin Lersten 13006 Roine Ek
150 Gingertini
Katja Stenström Bohlin 13013 Lars Bohlin
151 Kapten Haddock & Irma
Louise Bjerkeman 13011 Christer Sjöstedt
152 Veras
Mattias Wesslau 13018 Karin Larsson
153 Team Myran
Nina Myhre 13016 Janne Norrman
154 Modest
Oskar Jakobsson 13017 Sara Landberg
155 Härlinarna
Paula Härlin 13023 Magnus Härlin
156 Ajax
Per Larsson 13024 Mia Larsson
157 The Beauty and the Beast
Ralph Peeker 13026 Amanda Peeker
158 Why not
Stefan Eriksson 13032 Marie Eriksson
159 Team Ninja Turtles
Mia Falk 13030 Fredrik Jonsson
160 2step4ward
Jörgen Söderlun 13149 Jennie Ricci
161 Björk
Mikael Björk 13147 Sara Rystedt
Damer Tre sjöar 2-mannalag 11:15
100 Anna Lindstrand
Anna Lindstrand 13029
101 The Surfers
Annelie Norhav 13034 Inger Marie Smestad
102 Team Haglund
Annette Haglund 13033 Cecilia Haglund
103 Syrrorna
Catharina Olofsson 13039 Sara Rystedt
104 Tejlerdals
Elisabeth Tejlin 13038 Annelie Tejlerdal
105 Medikus Specialistläkarna
Elisabeth Westerlund 13044 Elisabeth Pålsson
106 Uttrarna
Elise Löfgren 13037 Miranda Bånnsgård
107 Team Fiskelyckan
Hanna Andersson 13036 Madeleine Hendenlo
108 kvara frella
Ingibjörg Sigurdardóttir 13042 Steinunn Kristjánsdóttir
109 Ekbergarna
Jessica Ekberg 13043 Johan Ekberg
110 Hajen & Haren
Karin Jogeland 13049 Karin Jogeland
111 blondes have more fun
Katarina Wallgren 13048 Märta Wallgren
112 Tjolöholm Runners
Linda Efson 13200 Josefin Nilsson
113 Anestesillarna
Linda Larking 13151 Johanna Wijk
114 Malinarna
Malin Holmström 13155 Malin Karlsson
115 Team Svealiden
Malin Östling 13175 Åsa Ottosson
116 Team Hällsvik
Magdalena Blomqvist 13165 Karin Björklund
117 Power puffs
Petra Edvinsson 13169 Maria Persson
118 Sip and Poo
Philippa Rörby 13160 Sue Leadbeater
119 Sofia Anfinset
Super Syrrorna 13154 Kristina Andersson
120 Swim for fun
Sofia Sundholm 13164 Erika Pantzar
121 Badlaget
Sofia Tiquet 13159 Linda Sundström
122 Team Laxen
Tilde Morin 13152 Mellie Wijk
123 Älgen
Tove Nyqvist 13156 Nathalie Stråhle
124 Team: Eat our bubbles
Zinaida Posder 13158 Ulrika Holmström
Herrar Tre sjöar 2-mannalag 11:15
80 Tomaten och Gurkan
Alvin Välkki 13157 Max Swegmark
81 A & D
Anders Tengvall 13162 David Johansson
82 YaPyskBoy
Arvid Höglund 13163 Felix Sjögren
83 Klason
Boas Backman 13167 Jon Lindén
84 Fred & Dave
Fredric Johansson 13173 David Florin
85 Ta’t me ro
Johan Källström 13172 Josef Källström
86 Team Kobbhopparna
Johan Thelin 13180 Masoud Bokharaei
87 Team Ege
Maria Ege 13179 Anna Ege
88 Kung Sverre
Mats Ring 13177 Jonas Pang
89 Hultinarna
Mattias Hultin 13171 Marcus Hultin
90 YOUNGSTERS
Michael Dembski 13176 Christopher Mörtsell
91 The Knubb Seals
Per Krogstad 13186 Robert Johansson
92 Krabborna
Tobias Lindbom 13189 Mats Gustavsson
93 Virtual Engineering
Mathias Jernhed 13188 Mattias Marberg
Damer Sex sjöar individuellt Chip
260 11:00 Amanda Hoffström Göteborg 13187
261 11:00 Anna Lundberg Göteborg SK 13193
262 11:00 Emma Broberg Savage Västra Ämterviks IF 13191
263 11:00 Marie Engström Klubblös 13197
264 11:00 Pernilla Irewährn Uddevalla Sim 13195
265 11:00 Theres Andersson Thörnströms kök 13194
266 11:00 Therese Albinsson Sydney 13199
267 11:00 Ursula Schwartz Solvikingarna 13198
268 11:00 Richard Göteborg 13302
Herrar Sex sjöar individuellt Chip
200 11:00 Andreas Persson IK Uven 13251
201 11:00 Andreas Svensson Borås GIF 13254
202 11:00 Andreas Toom Göteborg 13252
203 11:00 Anton Dannetun Göteborg 13253
204 11:00 Carl Sjölund Göteborg 13259
206 11:00 Christian Apelqvist Göteborg 13258
207 11:00 Daniel Lorentsson Udevalla Sim 13263
208 11:00 Daniel Taube Stora Höga 13269
209 11:00 David Bjurvald Gistedt Max Effort 13262
210 11:00 David Privér David Privér citynaprapaten AB (team endorfin) 13261
211 11:00 Filip Majewski CrossFit Göta 13267
212 11:00 Hampus Kvarnliden Hulebäck 13270
213 11:00 Henrik Stenberg Klubblös 13268
214 11:00 Joakim Karlsson Norrahammar 13273
215 11:00 Johan Dahlqvist Kungälvs OK 13275
216 11:00 Johan Lundberg Göteborgs SK 13280
217 11:00 Johan Sandberg Santa Maria 13266
218 11:00 Johannes Öhlin Skadekompassen 13278
219 11:00 Jonas Wallström Västra Ämterviks IF 13206
220 11:00 Jöregen Ruud Klubblös 13201
221 11:00 Carl-Johan sävinger Kåhög 13317
221 11:00 Justin Tiltman Borås GIF 13277
222 11:00 Karl-Emil Videbris Torslanda 13279
223 11:00 Krister Broo Mölndal Outdoor IF 13276
224 11:00 Magnus Hjälmdahl Linköping 13283
225 11:00 Magnus Larsson Ljungskile FK 13289
226 11:00 Markus Bartel Lisebergsbyns Camping Kärralund 13290
227 11:00 Martin Bäckström Kållered 13281
228 11:00 Martin Beijer Jönköpings OK 13287
229 11:00 Martin Dahlin Klubblös 13293
230 11:00 Mathias Sangeus Team Havd 13292
231 11:00 Mattias Järkås Price & Pierce 13299
232 11:00 Mattias Josefsson Holsljunga 13297
233 11:00 Mattias Kuosku Tuve Trailrun 13300
234 11:00 Mikael Bellander Sävedalens AIK 13055
235 11:00 Mikael Lidén Lidköping 13060
236 11:00 Mikael Norrman Stadium IF 13058
237 11:00 Oscar Hultamn Memnon IF 13063
238 11:00 Oskar Fridell 0x2607 unicode 13064
239 11:00 Patrik Sjögren IK Trasten 13062
240 11:00 Peter Eklund Skogsknopparna 13067
241 11:00 Peter Torstensson Hisingen 13070
242 11:00 Tomas Niregård Göteborg 13069
243 11:00 Tommie Eriksson Lindome 13075
244 11:00 Linus Wiegandt Team Wiegandt 13074
245 11:00 Peter Whibley Mölndal Outdoor IF 13146
246 11:00 Richard Olivercrona Aktivitus Sports Club 13061
247 11:00 Magnus Blomquist Torslanda 13150
248 11:00 Martin Perlstedt SOK Knallen 13142
Damer Tre sjöar individuellt Chip
310 11:15 Anna Pieschl Göteborg 13066
311 11:15 Cecilia Berne Göteborg 13071
312 11:15 Cheima Ordasi Klubblös 13076
313 11:15 Emma Andersson Stora Höga 13077
314 11:15 Ing-Marie Fyhr Mölndal 13078
315 11:15 Jane McPheat FK Herkules 13082
316 11:15 Jenny Erhardsson Klubblös 13083
317 11:15 Karin Gustafsson Kungälvs OK 13084
318 11:15 Karolina Wildheim Mölndal Outdoor IF 13085
319 11:15 Katarina Hallerstedt Stenungsun 13088
320 11:15 Katharina Butzkuven Trafikverket 13087
321 11:15 Lina Jogeland IK Ymer 13100
322 11:15 Linn Martin Askim 13092
323 11:15 Lisa Åberg Göteborg 13091
324 11:15 Lisa jorlén Björkekärr 13097
325 11:15 Madelene Schander Linköping 13096
326 11:15 Margita Trollegim Göteborg 13105
327 11:15 Marie Törnquist Sävedal 13104
328 11:15 Meta Wrethamn Göteborg 13110
329 11:15 Rakel Martinsson IK Trasten 13102
330 11:15 Sofia Pettersson Göteborg 13107
331 11:15 Susanne Gustafsson Feenstra Särö 13108
332 11:15 Susanne Pedersen Varber 13115
333 11:15 Lotta Hallenberg Wallin Leru 13114
334 11:15 Anja Örgev Karkskrona 13113
335 11:15 Ann-Charlotte Bengtsson Falkenberg 13143
Herrar Tre sjöar individuellt Chip
280 11:15 Anders Johansson Klubblös 13112
281 11:15 Bengt-Inge Larsson Klubblös 13120
282 11:15 Edvard Olsson Göteborg 13119
283 11:15 Emanuel Mattsson Göteborg 13118
284 11:15 Grischa Liebel Göteborg 13125
285 11:15 Gustaf Bryngstedt Västerviks OK 13124
286 11:15 Henrik Andersson Stora Höga 13111
287 11:15 Henrik Hammarlund Solvikingarna 13130
288 11:15 Joakim Sandström Fristad 13117
289 11:15 Johan Livräddarna Göteborg 13129
290 11:15 Johan Bergström Team W 13128
291 11:15 Johan Fagerholm Klubblös 13116
292 11:15 Jonas Leander Klubblös 13140
293 11:15 Jonas Mentzer Klubblös 13122
294 11:15 Lennart Lindbom Jönköpings Simslälskap 13121
295 11:15 Lennart Sparud Klubblös 13134
296 11:15 Michael Ernfridsson Slövde 13127
297 11:15 Per Nyfeldt Boras 13132
298 11:15 Philipp Larsson Esswell IK 13139
299 11:15 Pontus Larsson Göteborg 13126
300 11:15 Rami Aziz Sävedale 13138
301 11:15 Simon Horak Pedersen Varrberg 13137
302 11:15 Henri Pesonen IF Marin Väst 13141
303 11:15 Jakob Pohotely Kumleskär 13144